تیم استارتاپی خودتو بسـاز

تیمت رو بساز - جشنواره اندیشمندان

اگر ایــده‌ای در ســر دارید و مدت‌ هاست قصــد عملی کردنش تو ذهنتونه، یکی از قدم‌های اول برای راه‌انـدازی هر کسب و کـــاری، میتونه ســـاختن یه تیم حرفه‌ای باشه.

تیم سازی از تیم مهمتره

تشکیل تیم و انتخاب درســـت و بجـــای اعضـــاش از داشتن یک تیم مهمتره. چون هر کدوم از اعضای تیــــــم، بسته به تخصـــص، پویایی و ویژگی‌های کاربردی دیگه،‌ می‌تونن به تنهایی عامل موفقیت کل تیم باشن.

تیم سازی از تیم مهمتره

از خودت شروع کن

اگه قراره تو انتخاب اعضای تیم دقت زیادی به خرج بدی، بهـتره اول از خودت شـروع کنی و  کار رو با خودآگــاهی شـروع کنی، چراکه پایه و اســـاس هر موفقیتی، خودآگاهیه. خودآگاهی یعنی شناخت نقاط قوت و ضعفت. پس ســـراغ عملی کــردن ایـــــده‌ای برو که تخصــص یا مهــارت لازم در اون رو داشته باشی.

خوآگاه باش

چشم انداز فراموش نشه

حین انتـــخاب اعضــای تیـم، مهــمه که بدونید از تیــم‌سازی چـه هدفی دارید تا بتـونید اعضــا رو  متناسب با تخصـص ‌های مورد نیــــاز تیـــــم  انتخاب کنید.

 

تخصص یا تجربه

در انتخاب یک نیروی کارآمد، داشتن تجربه کافی، به اندازه تخصص ارزشمنده. همونطور که تخصص با خودش دانش به‌همراه داره، تجربه هم آزموده‌هایی رو شامل میشه که میتونن سریع‌ترین پل انتقال تیم به مرحله بعد باشن.

تخصص یا تجربه

از مجری سیرک، رهبر ارکستر بساز

زنگ تیم‌تون باشید و با جمع‌آوری گزارشی از عملکرد تیم‌تون، تک تک اعضا رو از نقاط قوت و یا ضعف‌شون مطلع کنید تا تیم رو سریع‌تر از برنـامه‌ای که در ذهن دارید، به نظـــم دلخواه برســونید.

نظم - چراغ گردون

پارتی بازی ممنوع

شاید انتخاب افرادی آشنا از میان دوستان و یا اقوام در قدم اول سریع‌تر و مطمئن‌تر از انتخاب بر اساس لیست ارسالی سایت‌های استخدامی به‌نظر برسه ولی در نهایت باز هم دانش و مهارته که حرف اول رو میزنه.

از انتخاب افرادی مشابه و تیمی همگن خودداری کنید. خلاقیت در تیمی که از اعضایی با ذهنیت و ایـده‌های یکســان و بدون چــالش شـکل گرفته جایی نداره و ایده بدون همراهی خلاقیت، یعنی خروجی تکراری.

همگن یا متنوع

استعداد‌ها رو حفظ کن نه حذف!

اگر نیروی استخدامی،‌ مهارت لازم برای شروعِ فعالیت در کنار شما رو نداره ولی فردی مستعد هست، پیشنهاد ما به شما، حفظ نیروی مستــعد و آموزش به او جای حذف نیرو هست.

این مقاله رو در سایت جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان مطالعه می کنید، از این که تا پایان همراه ما بودید ازتون ممنونیم.