مفهوم Best Practice چیست؟

منظور از بهترین روش یا Best Practice چیست؟

بهترین شیوه مجموعه‌ای از رهنمودها، اصول اخلاقی یا ایده‌هایی است که نشان دهنده کارآمدترین یا محتاطانه‎ترین اقدام در یک شرایط کسب و کاری خاص است. بهترین شیوه ممکن است توسط مقامات، مانند تنظیم کننده‎ها یا نهادهای حاکم ایجاد شود یا تیم مدیریتی یک شرکت، آن‎ها را به صورت داخلی تعیین کنند.

«بهترین روش» اصطلاحی است که می‌تواند به طور گسترده و در گستره وسیعی از صنایع به کار رود. در دنیای تجارت، این عبارت در ارتباط با همه موارد، از مدیریت پروژه گرفته تا عملکردهای حسابرسی، برای توضیح کارآمدترین روش جهت تکمیل یک کسب و کار تجاری استفاده می‌شود.

مثالی از نحوه عملکرد بهترین روش در کسب و کار

بهترین روش به عنوان یک چارچوب کلی در شرایط مختلف عمل می‌کند. به عنوان مثال، در مشاغلی که محصولات فیزیکی تولید می‌کنند، ممکن است لیستی از بهترین روش‌ها به کارمندان ارائه شود که کارآمدترین روش برای انجام تکالیف فردی آن‌ها را تعیین می‌کند. همچنین لیست بهترین اقدامات ممکن است روش‌های ایمنی را مشخص کند تا آسیب‌های کارمندان را به حداقل رساند.

برای حسابداران کسب و کار‌ها، اصول حسابداری (GAAP) معمولاً بهترین روشی است که سطح جزئیاتی که شرکت در صورت‌های مالی خود افشا می‌کند را کنترل می‌کند تا اطمینان حاصل شود که سرمایه گذاران احتمالی می‌توانند به راحتی اطلاعات مفیدی در خصوص شرکت را تحلیل و استخراج کنند یا خیر.

GAAP همچنین مقایسه اطلاعات مالی بین شرکت‌های مختلف در همان بخش را تسهیل می‌کند، که هم به نفع سرمایه گذاران است و هم شرکت‌هایی که در آن‌ها سرمایه گذاری می‌کنند، زیرا باعث افزایش شفافیت می‌شود. به هر حال، یک سرمایه گذار که به اشتباه سهام یک شرکت را خریداری می‌کند ، با تجربه کوچکترین ناامیدی غیر منتظره که می‌تواند قیمت سهام را کاهش دهد، ممکن است با کمال نگرانی موقعیت خود را کنار بگذارد.

10 مرحله از بهترین روش «مدیریت پروژه Wrike» در کسب و کار

  1. با همه ذینفعان ارتباط برقرار کنید
  2. تیم پاسخگویی به ریسک بسازید
  3. یک پروژه تعریف کنید
  4. سند معرفی دقیقی از کسب و کار خود بسازید
  5. یک برنامه کاری دقیق داشته باشید
  6. همه چیز را مستند کنید
  7. بازخورد بخواهید
  8. گزارشی از اجرای پروژه ارائه دهید
  9. توافق نامه‌های جدید را مدیریت کنید
  10. جلسه جمع بندی برگزار کنید

هدف از استفاده از بهترین روش‌ در هر کسب و کار چیست؟

صرف نظر از پیچیدگی‌های اکثر بهترین روش‌های موجود‌، هدف در اجرای این روش این است که هر کاری را که انجام می‌دهید بهتر، سریعتر، کارآمدتر و با مشکلات و اشتباهات کمتری صورت پذیرد. به همین دلیل بهتر است که همیشه از بهترین روش برای آنچه که می‌خواهید انجام دهید آگاه باشید و این چارچوبی است برای موفقیت و به حداقل رساندن شکست‌های پیش‌رو.