بانوی نمونه کارآفرین ایرانی

خانم نازنین دانشور در ۱۶ آذر ۱۳۶۲ در تهران به دنیا آمد و مدرک تحصیلی خود را در رشته فناوری اطلاعات از دانشگاه امیرکبیر تهران گرفت. اولین شغل رسمی او برنامه‌نویسی در یکی از شرکت‌های بزرگ کشور بود. وی بعد از مدتی برای تجربه‌ی یک فرصت شغلی به انگلستان رفت و نتیجه‌ی آن بازگشت به ایران و راه‌اندازی اولین سوپرمارکت آنلاین کشور بود. هرچند این استارتاپ در مدت‌زمان کوتاهی شکست خورد، اما تجربه‌ی بزرگی بود تا خانم دانشور برای کسب تجربه و شناخت بیشتر از بازار با یک قرارداد کاری عازم آلمان شود.

خانم دانشور به همراه خواهرش، نگین دانشور، در سال ۱۳۹۰ سایت تخفیفان را راه‌اندازی کرد و بالاخره بعد از پنج ماه تخفیفان اولین پرسنل خود را استخدام کرد تا در عرض چند سال تبدیل به یکی از تأثیرگذارترین استارتاپ‌های کشور شود.

تخفیفان هر سال ۱۵۰% رشد داشته و هر سال اعضای جدید بسیاری را در خانواده‌ی بزرگ خود پذیرفته است. دامنه‌ی فعالیت تخفیفان فقط محدود به تهران نمانده و هر ساله نمایندگان تخفیفان در شهرهای مختلفی از کشور فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. کاربران تخفیفان جدا از وبسایت می‌توانند از طریق اپلیکیشن تخفیفان نیز خدمات موردنظرشان را با بیشترین تخفیف‌ها خریداری کنند. بیش از ۵۰۰ هزار نصب فعال اپلیکیشن تخفیفان روی موبایل‌های کاربران نتیجه اعتماد آن‌ها به تخفیفان است.

تخفیفان با چهار ارزش سازمانی «مشتری، مشتری، مشتری»، «آدم‌های بزرگ شرکت‌های بزرگ را می‌سازند»، «وسواس در انتخاب همکاران تجاری» و «زندگی با هیجان بیشتر»، جذب حداکثری مخاطبان، و کمک به بهبود شرایط ارائه خدمات و تفریحات در کشور را هدف قرار داد.

خانم دانشور نماینده ایران در اجلاس اتاق‌های بازرگانی و صنعت آسیا و اقیانوسیه بود و جایزه کارآفرین برتر جوان آسیا و اقیانوسیه را از آن خود کرد. ایشان که یکی از موفق‌ترین بانوان کارآفرین ایرانی است پیش‌ازاین نیز چند افتخار بین‌المللی را نصیب کشورمان کرده بود.