گسترش فعالیت‌های بین المللی جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با همکاری اداره مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان

در روز دوشنبه 25 دی ماه 1402 جلسه ای ما بین  اداره کل مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان و ارکان جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان برگزار شد.

در ابتدا دکتر سروش مودب (مدیر اجرایی جشنواره) توضیحاتی در خصوص گروه صنعتی، معدنی زرین، بنیاد علم و فناوری جمیلی، اقدامات آن اعم از بورسیه دانشجویان، تجهیز دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها، آغاز فعالیت جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان از سال 1396 و حضور وزیر علوم، کارآفرینان برتر و اساتید برتر دانشگاه‌های مطرح در شورای سیاستگذاری و کمیته علمی جشنواره ارائه کرد.

در ادامه آقای مهندس امین صادقی (کارشناس تولید محتوا جشنواره) به ارائه توضیحات تکمیلی در خصوص نحوه حمایت جشنواره از برگزیدگان در دو بخش ایده‌پردازان و کسب و کار و میزان آن پرداخت.

همچنین خاطر نشان‌کرد؛ امکان سرمایه گذاری ایده پردازان پس از رسیدن به مرحله کسب و کار، از طریق شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر آنسوبه عنوان vc جشنواره فراهم می‌شود.

دکترعلی پارسانیا (مدیرکل اداره مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان) ضمن خوش‌آمدگویی و ابراز خرسندی از حضور ارکان جشنواره در این جلسه، به معرفی فعالیت‌های اداره کل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان شامل: برگزاری دوره‌های آموزشی و مشاوره، تشویق به ایجاد تیم‌های ورزشی در محله‌ها و شهرستان‌ها، ارتقاء فعالیت‌های ورزشی در مدارس و دانشگاه‌ها، ترویج ورزش‌های سنتی و محلی، ایجاد فضاهای ورزشی عمومی و ترویج فعالیت‌های ورزشی برای افراد با نیازهای خاص پرداخت.

دکتر پارسانیا آمادگی خود را جهت گسترش همکاری‌ها در اطلاع‌رسانی جشنواره اعلام نمود.

وی افزود: اداره مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان، رابط بین‌المللی جوانان در منطقه هستند و می‌توانند اتفاقات خوبی برای ایده‌پردازان جشنواره در حوزه بین‌المللی رقم بزنند.

همچنین ایشان رویدادی تحت عنوان “نما” که یک رویداد سه روزه آموزشی برای بازه سنی 18 الی 25 سال می‌باشد را معرفی کرد. تاکنون 424 تیم در رویداد نما شرکت کرده‌اند.

در ادامه به برگزاری یک جشنواره در اسفند ماه سال جاری در روسیه اشاره کرد و گفت این سازمان نیز در این رویداد شرکت خواهد کرد. همچنین از ارتباط این اداره با 4500 مرکز NGO در رده سنی 27 الی 30 سال خبر داد.

در پایان مقرر شد؛ به منظور گسترش فعالیت‌ها در بعد یبن‌الملل تفاهم‌نامه‌ای ما بین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان و اداره مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان منعقد شود.همچنین این اداره در برقراری ارتباط و همکاری جشنواره با سازمان ICYF و برگزاری نشست با سمن‌ها مشارکت می‌نماید.