اهمیت نوآوری در کسب و کارها

نوآوری در کسب و کار

نوآوری در کسب و کار چیست و چرا مهم است؟

تعریف واقعی نوآوری در کسب و کار به درآمدزایی اشاره دارد، گرچه این اصطلاح اغلب برای توصیف آخرین تکنولوژی استفاده می‌شود. اکثر شرکت‌ها می‌دانند که برای پیشرفت در روند تغییر بازار باید نوآوری کنند. با پیشرفت تکنولوژی در تمام صنایع، شرکت‌ها برای پیشروی و جلوگیری از عقب ماندن خود باید دست به نوآوری بزنند.

نوآوری در کسب و کار

عنصر اصلی نوآوری، درآمدزایی است

نوآوری در کسب و کار زمانی است که شرکت‌ها با هدف تقویت خط اصلی، فرایندها، ایده‌ها، خدمات یا محصولات جدید را به مرحله اجرا می‌رسانند. این امر می‌تواند به معنای راه‌اندازی محصولات یا خدمات جدید و بهبود یافته (که می تواند منجر به درآمد بیشتر شود)، افزایش کارایی فرآیند ساخت و حل یک مشکل تجاری (هر دو باعث کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در وقت می‌شوند) باشد.

نوآوری تنها به معنی تغییر نیست

نوآوری در کسب و کار این روزها به چنان موضوع داغی تبدیل شده‌است که اغلب موارد معنای واقعی خود را از دست می‌دهد. در حالیکه برخی «نوآوری» را یک کلمه کلیدی ساده و به معنی ایجاد تکنولوژی یا تغییر می‌دانند اما باید دانست که نوآوری تنها محدود به تغییر در بخشی از تجارت هر سازمان است که منجر به رشد آن شود.

normal_business_model_innovation

چهار مزیت اصلی نوآوری برای کسب و کارها

  1.  پیشگیری از ایجاد اختلال

وقتی کاری در روند صحیح اجرای خود قرار دارد، نوآوری سبب گردآوری اطلاعاتی جهت کنترل وضعیت به‌وجود آمده ناشی از اختلالات احتمالی پیش‌رو یا تغییر تقاضای مصرف‌کننده می‌گردد. صاحبان کسب و کار نیز از این اطلاعات برای ایجاد تغییرات استراتژیک و ترغیب کارمندان برای کارآفرینی مطلوب‌تر در تجارت خود استفاده می‌کنند. این تغییرات می‌تواند شامل ساخت محصول یا خدمتی مشابه محصولات استارتاپ‌ها، خرید و یا حتی مشارکت با افراد مبتدی باشد.

  1.  افزایش کارایی

بسیاری از نوآوری‌های تجاری با کاهش هزینه فرآیندهای کسب و کار و نیز با هدف صرفه‌جویی در زمان و ایجاد تجارتی پایدارتر اتفاق می‌افتد. این تغییرات باعث سازگاری در کسب و کارهایی که با نوسانات و ریسک بیشتر روبرو هستند می‌گردد.

  1. جذب و حفظ استعداد

امروزه بیش از هر زمان دیگری، کارمندان به فعالیت در کسب و کارهای مأموریت محور و پر سرعتی علاقه دارند که صاحبان آن به آینده‌ای روشن معتقدند. نوآوری در کار سبب ایجاد تنوع در فعالیت‌ها و جذب و حفظ نیروهای مستعد می‌گردد.

  1.  درک برند

مصرف‌کنندگان تمایل بیشتری به خرید از شرکت‌هایی دارند که تصور می‌کنند نوآور و دارای آگاهی اجتماعی هستند.

Innovation in business

با توجه به مقاله ای که مطالعه نمودید، به نظر شما ایجاد نوآوری در کسب و کارتان ضروری است؟
جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با تهیه وبینارها و گفتگوهای زنده و مقاله های به روز، آموزش های لازم در حوزه نوآوری و ایده پردازی را در اختیار شما ایده پردازان جوان قرار می دهد. برای ملاحظه ویدیوهای آموزشی اینجا کلیک کنید.

نوآوری در کسب و کار | Business Innovation