دکتر فتوحی : باید جشنواره‌های ایده پردازی افزایش پیدا کند | خبرگزاری دانشجو

در اختتامیه جشنواره اندیشمندان جوان؛

فتوحی: تاسیس ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در دانشگاه شریف / اقتصاد دانش‌بنیان باید مورد توجه قرار گیرد

رئیس دانشگاه شریف با اشاره به فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در این دانشگاه گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در دانشگاه شریف فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، فتوحی، رئیس دانشگاه شریف در مراسم اختتامیه جشنواره اندیشمندان جوان که امروز در دانشگاه تهران برگزار شد گفت: درست است که ما در شرایطی به سر میبریم و دنیا رنج می‌برد، اما در کنار آن خبر‌هایی از تیم‌های پزشکی می‌شنویم که نشان دهنده توانایی اندیشمندان جهان است چقدر امکانات در پیشرفت اندیشمندان می‌تواند موثر باشد.از زمانی که کرونا شروع شد شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های مختلف به کمک کادر درمان آمدند و در حوزه تجهیزات پزشکی خدمات رسانی کردند.

وی افزود:اندیشمندان جوانی که روحیه کارآفرین دارند مشتاقانه به دنبال تبدیل ایده به محصول هستند. ترویج این فرهنگ می‌تواند باعث روی آوردن جوانان به کارآفرینی شود، باید بستر ارائه ایده ایجاد شود و بتواند به محصول تبدیل شود و در نهایت حمایت از این ایده‌ها که نتیجه آن ایجاد اشتغال برای جوانان است.

فتوحی گفت: در دانشگاه شریف طرح زنجیره دانش و پژوهش آغاز شده که تمام این زنجیره بتواند به درستی انجام شود. پارک علم و فناوری شریف، مرکز شتاب دهنده و مرکز رشد ایجاد شده و در حال حاضر ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در دانشگاه شریف ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: باید جشنواره‌های ایده پردازی افزایش پیدا کند، نیازمند نهاد‌های حمایتی در این زمینه هستیم که ایده به محصول تبدیل شود.اگر به ایجاد زیر ساخت‌ها توجه نشود، باعث هدر رفتن بودجه‌ها و تلاش‌هایی می‌شود که در این زمینه می‌شود. اقتصاد دانش بنیان موتور محرک اقتصاد یک کشور است و مردم باید کار‌هایی که دانشگاه‌ها در این زمینه انجام می‌دهند احساس کنند.

در ادامه این مراسم نصیری قیداری، رئیس دانشگاه شهید بهشتی گفت:کمک به جوانی که ایده ارزشمند دارد نمونه آشکار نیکو کاری است.

وی افزود:امروز شاهد تولیدات در دانشگاه شهید بهشتی هستیم که در چند روز آینده از این محصولات علمی و فناوری رونمایی می‌شود.
منبع خبر : خبرگزاری دانشجو