حمایت 8 میلیارد و 300 میلیون ریالی جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان

جوایز میلیاردی جشنواره

دبیرخانه دائمی جشنواره اندیشـــمندان و دانشـــمندان جوان در راستای حمایت از ایجاد کسب‏ و‌کارهای مبتنی بر فناوری، نوآوری و تحقق اقتصاد مقاومتی و نیز با هدف تبدیل ایده به ثروت، چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان را برگزار می‌نماید.

این جشنواره همه ساله با محوریت علوم پایه شامل (شیمی، فیزیک، علوم زیستی، زمین‌شناسی، ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر) برگزار می‌گردد. امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، محور جدیدی با عنوان «تأثیر کرونا بر الگو زیستی» به موضوعات جشنواره اضافه گردیده‌است و شرکت‌کنندگان این دوره از جشنواره می‌توانند علاوه بر ایده‌پردازی در یکی از حوزه‌های علوم پایه در این بخش از جشنواره نیز شرکت نمایند.

 

جوایز 8 میلیارد و 300 میلیون ریالی جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان در 2 بخش به برگزیدگان اهدا خواهد شد:

الف) ایده پردازان

12 اعتبار حمایتی 300 میلیون ریالی (10 درصد اعتبار حمایتی به صورت جایزه نقدی) ویژه برگزیدگان هر یک از 6 محور جشنواره (شیمی، فیزیک، علوم زیستی، زمین‌شناسی، ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر و تأثیر کرونا بر علوم زیستی)

ب) کسب و کارهای نوپا

  • تیم اول (500 میلیون ریال اعتبار حمایتی و 2 میلیارد ریال سرمایه گذاری در طرح)
  • تیم دوم (1 میلیارد ریال اعتبار حمایتی | 10 درصد اعتبار حمایتی به‌صورت جایزه‌نقدی)
  • تیم سوم (700 میلیون ریال اعتبار حمایتی | 10 درصد اعتبار حمایتی به‌صورت جایزه نقدی)
  • تیم چهارم (500 میلیون ریال اعتبار حمایت آموزشی و مشاوره‌ای)

 

‎برگزیدگان جشنواره علاوه بر دریافت اعتبار حمایتی بنیاد نیکوکاری جمیلی، از شرایط ویژه‌ همراهی تا تجاری‌سازی ایده جهت ورود به اکوسیستم کارآفرینی و اقتصادی کشور نیز برخوردار خواهند شد.

آخرین فرصت ارسال طرح و ایده

آخرین فرصت ارسال ایده 18 مهرماه و زمان برگزاری اختتامیه جشنواره ۹ آذر ماه ۱۳۹۹ خواهد بود، لذا از کلیه علاقه‌مندان دعوت می‌شود. پس از مطالعه شاخص‌های ارزیابی، نسبت به ثبت ایده خود اقدام نمایند.