جلسه هم‌اندیشی مابین دانشگاه نظربایف و جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان

جلسه هم‌اندیشی مابین دانشگاه نظربایف و جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان

روز سه شنبه مورخ 10 آبان ماه 1401 جلسه ای مابین مدیر اجرایی  جشنواره اندیشمندان و دکتر پور افشاری (عضو هیات علمی دانشگاه نظربایف واقع در قزاقستان) برگزار گردید .

ابتدا دکتر مودب توضیحاتی در خصوص روند برگزاری ادوار گذشته جشنواره و روند بین المللی شدن این رویداد علمی ارائه نمود.

ایشان وجه تمایز جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان را با سایر جشنواره ها، حمایت و پشتیبانی برگزیدگان این رویداد علمی تا مرحله تجاری سازی دانست.

سپس دکتر پورافشاری دانشگاه نظرباف را معرفی نمود: این دانشگاه در سال 2010 تأسیس شد، یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در محیط شهری شهر بزرگ نورسلطان (محدوده جمعیتی 500000 تا 1000000 نفر) واقع شده است. دانشگاه نظربایف (NU) که به طور رسمی توسط وزارت آموزش و علوم جمهوری قزاقستان به رسمیت شناخته شده است، یک مؤسسه آموزش عالی قزاقستانی کوچک است. دانشگاه نظربایف (NU) دوره ها و برنامه هایی را ارائه می دهد که منجر به دریافت مدارک تحصیلی عالی رسمی در چندین زمینه تحصیلی می شود.. این موسسه آموزش عالی 10 ساله قزاقستان دارای یک خط مشی پذیرش انتخابی بر اساس امتحانات ورودی و سوابق تحصیلی و نمرات گذشته دانش آموزان است. محدوده نرخ پذیرش 60-70٪ است که این سازمان آموزش عالی قزاقستان را به یک موسسه تا حدودی انتخابی تبدیل می کند. دانشجویان بین المللی می توانند برای ثبت نام درخواست دهند. NU همچنین چندین تسهیلات و خدمات آکادمیک و غیر آکادمیک از جمله کتابخانه، مسکن، امکانات ورزشی، کمک های مالی و/یا بورسیه تحصیلی، تحصیل در خارج از کشور و برنامه های تبادل و همچنین خدمات اداری را به دانشجویان ارائه می دهد.

در پایان مقرر گردید دکتر پور افشاری اساتید این دانشگاه را به منظور داوری بخش بین الملل برای هفتمین دوره از این رویداد علمی به جشنواره معرفی نماید و برنامه های مشترکی در راستای فعالیت های باشگاه علوم پایه و تکنولوژی نیز طراحی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.