اهداف کارآفرینی

اهداف کارآفرینی توسط شخصی که یک کسب و کار را راه‌اندازی کرده‌است، تعیین می‌شوند. این اهداف یا برای تجارت یا برای کارآفرین است. اهداف کارآفرینی به کارآفرین راهی نشان می‌دهد که باید در جهت آن تلاش کند و به آن‌ها در تصمیم‌گیری در حین ایجاد مشاغل خود کمک می‌کند. اهداف خاص هم‌چنین به کارآفرینان کمک‌ می‌کند تا پیشرفت خود را ردیابی کنند.

14 هدف کارآفرینی

 • ایجاد طرح کسب و کار

طرح کسب و کار به کارآفرین کمک می‌کند تا اقدامات خود را متمرکز کند و هدفی مشخص را برای کار کردن به آن‌ها نشان می‌دهد.

مواردی از برنامه‌های کسب و کار

 1. مشخص کردن محصولات یا خدمات
 2. اطلاعات مالی
 3. اطلاعات کارمندان
 4. ایجاد برنامه‌هایی برای رشد

بنابراین برنامه‌های تجاری به کارآفرینان کمک می‌کند تا کسب و کار خود را قبل از شروع برنامه‌ریزی کنند. هم‌چنین می‌تواند هدف خوبی برای کارآفرینان باشد.

 • معرفی اولین محصول

عرضه اولین محصول یک نقطه عطف بزرگ برای هر کارآفرین است. اغلب برای آماده‌سازی و تولید اولین محصول ساعت‌های زیادی وقت نیاز است. این اولین محصول شماست که درآمدزایی می‌کند و عنصری ضروری برای هر کسب و کار جدید خواهد بود. تصمیم بگیرید که می‌خواهید اولین محصول شما چه چیزی باشد، چقدر قصد فروش آن را دارید و چگونه قصد فروش آن را دارید.

 • حضور در شبکه‌های اجتماعی

صرف نظر از نوع شغلی که شروع می‌کنید حضور آنلاین به شما این امکان را می‌دهد تا با افراد بیش‌تری در تماس باشید. حضور آنلاین به طور معمول شامل مواردی مانند وب‌سایت، آدرس ایمیل و فعالیت در رسانه‌های اجتماعی است. یک هدف مشترک برای کارآفرینان ایجاد یک حضور آنلاین زود هنگام است تا بتوانند مخاطبان بیش‌تری را جذب کنند. بنابراین می‌توانید تجارت جدید خود را با ایجاد وب‌سایت شروع کنید.

 • دست‌یابی به ثبات مالی

ثبات مالی زمانی اتفاق می‌افتد که یک کسب و کار جدید درآمد کافی برای حمایت از خود را به ارمغان می‌آورد. بسیاری از کارآفرینان سرمایه‌گذاری خود را عمدتا از طریق پس‌انداز تامین می‌کنند. بنابراین، یک هدف ایده‌آل این است که بتوانید به جای استفاده از پس‌انداز خود، کسب و کار خود را با درآمدی که ایجاد می کند اداره کنید.

 • استخدام افراد مناسب

بسیاری از کارآفرینان این هدف را دارند تا جایی رشد کنند که نیاز به استخدام کمک‌های اضافی نیز داشته‌باشند
و این به عنوان نشانه‌ای از رشد قوی تلقی می‌شود و به کارآفرین اجازه می‌دهد که برخی از مسئولیت‌های خود را واگذار کند. بنابراین اگر برای کسب و کار جدید خود اهداف تعیین می‌کنید، استخدام افراد مناسب یکی از آن‌ها می‌باشد. در نهایت شما نه‌تنها افراد جدیدی را برای مشاغل خود استخدام می‌کنید، بلکه افرادی را نیز استخدام می‌کنید که به رشد این تجارت کمک خواهند کرد. هم‌چنین استخدام‌های جدید می‌توانند ویژگی‌های مثبت خود را برای تجارت به ارمغان بیاورند.

 • محول کردن وظایف مهم به یک نماینده مناسب و توانا

این مهم است که نه‌تنها افراد مناسب را استخدام کنید، بلکه مسئولیت‌های خود را نیز به طور موثری به آن‌ها واگذار کنید. بسیاری از کارآفرینان مسئولیت زیادی را بر عهده می‌گیرند. با واگذاری وظایف کلیدی، کارآفرینان می‌توانند کارآیی مشاغل خود و لذت‌بردن از کسب و کار خود را نیز بهبود بخشند.

کارآفرینان برای واگذاری موثرتر، باید هر یک از مسئولیت‌های فعلی خود را گذرانده و تصمیم بگیرند که کدام یک از مسئولیت‌ها برای تیم دیگری مناسب‌تر است. بنابراین، آن‌ها می‌توانند با تجزیه و تحلیل نقاط قوت اعضای تیم خود و بررسی تجربه کاری گذشته خود، قبل از انتخاب نحوه واگذاری مجدد وظایف مهم، این امر را تعیین کنند.

 • کارکردن با مشتریان ایده‌آل

یکی از نکات مهم در مورد کارآفرینی این است که اغلب می‌توانید انتخاب کنید که با چه کسی کار می‌کنید. هنگامی که شما برای اولین بار شروع به کار می‌کنید، ممکن است در مورد مشتریان خود کمتر قضاوت کنید تا درآمد بیش‌تری ایجاد کنید. یک هدف شایسته برای کارآفرینان این است که به نقطه‌ای برسند که بتوانند تنها با مشتریان ایده‌آل خود کار کنند. به عنوان مثال، آن‌ها می‌توانند پروژه‌هایی را که بیش‌تر به آن‌ها علاقه دارند یا با شرکت‌هایی که ارزش‌های مشابه دارند کار کنند. کار با مشتریان ایده‌آل اغلب کار را لذت بخش‌تر و مفیدتر می‌کند.

 • ارتباط برقرار کردن با افراد هم‌فکر خود

برخی از کارآفرینانی که عمدتا تنها کار می‌کنند، اغلب به دنبال ارتباط با سایر کارآفرینان هستند. توسعه شبکه با افراد هم‌فکر مزایای کمی را برای کارآفرینان به همراه دارد. اولاً، به شما این امکان را می‌دهد تا با افرادی صحبت کنید که علاقه‌مند به ایجاد مشاغل خود هستند. ثانیا، می‌توانید بازخورد و مشاوره‌ای از این شبکه دریافت کرده و از آن برای بهبود تجارت جدید خود استفاده کنید. به همین علت است که برخی از کارآفرینان ملاقات با افراد جدیدی را که به کارآفرینی علاقه دارند، را هدف قرار می‌دهند.

 • ایجاد هویت برند

هویت برند عنصر مهم قابل مشاهده کسب و کار شما است که احساس یا تصور خاصی را در ذهن مخاطبان ایجاد می‌کند. ایجاد یک نام تجاری خاص به یک کسب و کار جدید اجازه می‌دهد تا خود را از سایر مشاغل موجود در همان بازار متمایز کند. کارآفرینان ابتدا هویت برند خود مانند طرح رنگ و لوگوی خاص خود را مشخص می‌کنند. سپس آن‌ها این کار را برای نشان ‌دادن بهتر تصویر موردنظر از برند تغییر می‌دهند و این کار را ادامه می‌دهند تا زمانی که هویت نام تجاری آن‌ها به طور محکم در بین مخاطبانشان ثابت شود.

 • پیاده‌سازی استراتژی بازاریابی

یک استراتژی بازاریابی قوی به یک کسب و کار کمک می‌کند تا دسترسی خود را افزایش داده و محصولات خود را بفروشد. هر کسب و کار جدید از یک استراتژی بازاریابی برای رشد استفاده می‌کند. بنابراین، طراحی و اجرای یک استراتژی بازاریابی به یک هدف اولیه رایج برای کارآفرینان تبدیل می‌شود. راه‌اندازی کمپین بازاریابی ایمیلی یا کمپین تبلیغاتی رسانه‌های اجتماعی نقطه عطف مهمی برای یک شرکت جوان است.

 • یافتن تعادل سالم بین کار و زندگی

نقطه عطف مهم دیگر برای کارآفرینان زمانی است که بتوانند بین مدت زمانی که در کار صرف می‌کنند و اوقات فراغت تعادل سالمی داشته‌باشند. بسیاری از کارآفرینان هنگام شروع کار فاقد وقت آزاد هستند زیرا بیش‌تر وقت خود را صرف کار خود می‌کنند. بنابراین وقتی کارآفرین بتواند تجارت خود را به جایی برساند که نیازی به توجه چندانی نداشته‌باشد، کارآفرین می‌تواند زمان بیش‌تری را برای استراحت اختصاص دهد.

 • حفظ رشد مداوم کسب و کار

کارآفرینان دوست دارند پیش‌بینی کنند که کسب و کارشان در مدت زمان معینی چقدر رشد خواهد کرد. این امر باعث می‌شود تصمیم‌گیری برای برخی مشاغل آسان‌تر شود از جمله سرمایه‌گذاری آن‌ها در زمینه‌های مختلف.  به همین دلیل است که کارآفرینان قصد دارند به جای نوسانات زیاد از ماه به ماه، رشد مشاغل پایدار داشته‌باشند. برای انجام این کار آن‌ها ممکن است استراتژی‌هایی را در کسب و کار اجرا کنند، که برای کاهش تغییراتی مانند استاندارد سازی تکنیک‌های مدیریت پروژه طراحی شده‌باشند.

 • تمرکز بر رشد شخصی

علاوه بر تمرکز بر رشد کسب و کار، برخی از کارآفرینان تمرکز بر رشد شخصی را نیز هدف قرار می‌دهند. به‌عنوان مثال، آن‌ها ممکن است بخواهند یک مهارت جدید را بیاموزند یا گواهی‌نامه حرفه‌ای جدیدی را کسب کنند. گاهی اوقات این مهارت‌ها می‌تواند به طور مستقیم برای کسب و کار مفید باشد، مانند یادگیری نرم‌افزار جدید، و زمانی دیگر فقط برای لذت شخصی، مانند یادگیری یک زبان جدید است.

 • تحقیق درباره ابزارها و روش‌های جدید

اگر کارآفرین ابزاری یا روشی را بیاموزد که می‌تواند برای کسب و کارش مفید باشد، ممکن است تحقیق درباره آن را هدف قرار دهد. به‌عنوان مثال، ممکن است یک ابزار مدیریت پروژه جدید برای فروش یا راهی بهتر برای رسیدگی به درخواست‌های خدمات مشتری وجود داشته‌باشد. بنابراین کارآفرین در مورد این ابزار یا روش جدید تحقیق می‌کند و تعیین می‌کند که آیا می‌تواند تجارت آن‌ها را بهبود بخشد یا خیر.