آغاز همکاری با مرکز نوآوری و خانه خلاق آمپر

آغاز همکاری با مرکز نوآوری و خانه خلاق آمپر

در روز یکشنبه مورخ 8 آبان ماه 1401 جلسه ای با مرکز نوآوری و خانه خلاق آمپر و با حضور آقای دکتر هادی علیزاده، آقای مهندس اسماعیلی و آقای دکتر سروش مودب (مدیر اجرایی جشنواره) در محل دبیرخانه دائمی جشنواره برگزار گردید.

در ابتدا دکتر هادی علیزاده به معرفی این مرکز و اهداف آن پرداخت: موسسه آمپر در سال 1398 فعالیت خود را با هدف تقویت اکوسیستم کارآفرینی و شتابدهی به رشد استارتاپ های ایرانی آغاز کرده است. مرکز نوآوری و خانه خلاق آمپر از دو بخش پژوهش و شتابدهی تشکیل شده است. این مرکز با حمایت از ایده های خلاق و ایجاد فضایی مناسب برای پژوهش، تحقیق و نوآوری، به صاحبان ایده در کنار زدن موانع پیش روی مقصد نهایی آنها، کمک می کند.

ایشان در ادامه افزود: حوزه های تخصصی ما در آمپر صنعت خودرو، تجهیزات پزشکی، فناوری اطلاعات و اینترنت اشیاء است. ایجاد هم افزایی بین صنعت و دانشگاه و تبدیل ایده به فرصت از طریق ارائه حمایت مالی، منتورینگ، فضای کار اشتراکی و … به تیم های نوپا و ایجاد امکان همکاری موثر بین سازمان ها و استارتاپ ها از اهداف اصلی مرکز نوآوری و خانه خلاق آمپر است.

سپس مهندس اسماعیلی یادآور شد: ما متعهد هستیم تا با بهره گیری از ایده های خلاق و طرح های ناب و سازنده و تجاری سازی آن در سطح کشور، منطقه و جهان گامی در جهت توسعه ی فناوری و دانش فنی در کشور، کاهش وابستگی به واردات، توسعه ی صادرات و اشتغالزایی برای هموطنان خود برداریم.

در ادامه دکتر مودب، جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان را معرفی نموده و گزارشی در خصوص ادوار گذشته، تعداد ایده های دریافتی، نحوه حمایت از برگزیدگان نهایی، منتورینگ و آموزش برگزیدگان و… توضیحاتی را ارائه و در خصوص ایجاد همکاری های مشترک پیشنهاداتی را ارائه نمودند.

در پایان مقرر گردید تفاهم نامه ای دو جانبه مابین جشنواره و موسسه آمپر جهت همکاری های گسترده و حمایت از ایده پردازان منعقد گردد.